Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 9:00-16h)
2 min. čtení
12. 10. 2019

Lysin

Lysin je stavebním kamenem pro bílkoviny. Je to esenciální aminokyselina, protože ji vaše tělo nemůže vyrobit, takže ji musíte získat z jídla.

Je to důležité pro růst svalů a používá se k tvorbě karnitinu. Karnitin je látka, která se nachází ve většině buněk vašeho těla. A co víc, pomáhá transportovat tuky napříč buňkami, aby se spálily na energii.

L-lysin je forma lysinu, kterou vaše tělo může využít. Přirozeně se vyskytuje v potravinách a je typem používaným v doplňcích.

Zde jsou 4 působivé zdravotní účinky Lysinu:

  1. Léčí a chrání tělo před výskytem oparů blokováním Argininu - některé studie ukazují, že lysin může zkrátit dobu a frekvenci oparů.
  2. Snižuje úzkost blokováním receptorů stresových reakcí - Lysin může u některých lidí pomoci zmírnit pocity úzkosti a snížit hladinu kortizolu stresového hormonu. Časný výzkum naznačuje, že může dokonce pomoci zlepšit příznaky u lidí se schizofrenií.
  3. Zlepšuje vstřebávání vápníku – Lysin může pomoci vstřebat více vápníku a snížit ztrátu vápníku v moči. Mohl by dokonce snížit riziko nahromadění vápníku v cévách.
  4. Tvorbou kolagenu pomáhá lépe hojit rány.

Výzkum Lysinu je slibný, protože některé důkazy naznačují, že Lysin může mít protirakovinné účinky, pomáhá zvyšovat hladinu cukru v krvi a snižovat krevní tlak.

Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.