Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 9:00-16h)
2 min. čtení
26. 9. 2019

Valin

Valin je znám jako esenciální aminokyselina s rozvětveným řetězcem poskytující stimulační aktivitu. Ve skutečnosti tři aminokyseliny s rozvětveným řetězcem tvoří více než 2/3 aminokyselin v tělesných proteinech, což poukazuje na to, že jeho role pro člověka je neocenitelná.

Funkce Valinu

Tato aminokyselina pomáhá bránit odbourávání svalů, protože dodává svalům extra glukózu zodpovědnou za produkci energie během fyzické aktivity.

Jinými slovy, Valin je esenciální aminokyselina důležitá pro nervový systém. Valin je jednou ze tří aminokyselin s rozvětveným řetězcem spolu s leucinem a isoleucinem. Tato aminokyselina nemůže být produkována vaším tělem a musí být získána prostřednictvím jídla nebo doplňků. Valin je důležitý pro každodenní funkci těla a pro udržování svalů, jakož i pro regulaci imunitního systému. Tato aminokyselina není zpracována játry, ale je absorbována svaly. Můžete jej získat prostřednictvím fazolí, listové zeleniny, drůbeže a mléka.

Výhody Valinu

Valin poskytuje řadu výhod, jako je např. zlepšení nespavosti a nervozity. Kromě toho je také prokázáno, že pomáhá zmírňovat poruchy svalů a účinně potlačuje chuť k jídlu. Zlepšuje také regulaci imunitního systému.

Pravděpodobně největší výhody Valinu mají sportovci provádějící dálkové sporty a kulturistiku, protože tato aminokyselina je důležitá pro regeneraci svalové tkáně a pro metabolismus svalů.

Kulturisté obvykle používají Valin společně s Isoleucinem a Leucinem pro podporu růstu svalů a zásobování energie. Kromě toho jim tato aminokyselina pomáhá regenerovat tkáně poškozené během fyzické aktivity. Sportovci běžně vědí, že Valin je životně důležitý pro metabolismus svalů a růst svalové tkáně, protože pomáhá udržovat správné množství dusíku v těle.

Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.