Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 9:00-16h)
4 min. čtení
12. 4. 2019

Výběr antioxidantů

Naše prostředí, ale i činnost našich vlastních enzymů ovlivňuje vznik extrémně reaktivních molekul, tzv. volných radikálů.  Antioxidanty jsou látky, které neutralizují tyto volné radikály,  čímž chrání naše tělo před účinkem těchto reaktivních molekul.
Jaké přírodní látky řadíme mezi nejúčinnější antioxidanty?

  • Kyselina askorbová (vitamin C) - obsažena v citrusových plodech. Je užívána v mnoha potravinářských výrobcích. Vitamin C a jeho různé soli se přidávají jako ochrana nealkoholických nápojů, džemů, kondenzovaného mléka a párků.
  • tokoferoly (E306-E309) - patří do skupiny vitaminů E. Vyskytují se především v ořechách, slunečnicových semenech, sojových a kukuřičných výhoncích a většinou se používají ke konzervaci rostlinných olejů, margarinů a výrobků z kakaa a čokolády

Antioxidant e300 – je to kyselina askorbová. Dodává se v podobě prášku který je dobře rozpustný ve vodě. Přirozeně se nachází v ovoci a zelenině (rybíz, špenát, citrusové plody, brokolice, atd.) e300 se používá také v pekárenském nebo masném průmyslu, kde snižuje oxidaci tuků a brání tak růstu rakovinotvorných buněk. Dále se používá jako konzervační prostředek (uchová masu správnou barvu nebo nezakalí pivo). 

Antioxidant Strong – je to výživový doplněk a představuje kombinaci vitaminů C, E, b-karoten, minerálů (zinek, selen) a koenzymu Q10.  která působí jako vysoce účinný ochranný systém proti zvýšené tvorbě volných kyslíkových radikálů - zvyšuje odolnost organismu vůči nepříznivým vnějším vlivům, jako jsou stres, nebo následky UV záření a zároveň pozitivně ovlivňuje obranyschopnost organismu. Antioxidant Strong je vhodný po fyzické zátěži.

Antioxidant AS 10 – tento velice silný antioxidant byl původně navržen pro americký astronauty. Je to čistě přírodní produkt z látek obsažených v rostlinách, ovoci a zelenině. Tablety mají chránit před toxiny, znečištěním a chrání před stárnutím a vráskami.

Antioxidant Bělka – antioxidant v prášku je určen k zachování přirozené barvy u strouhaného ovoce (jablka, hrušky) a zeleniny (celer, petržel, květák), nebo u syrových strouhaných brambor (bramboráky). Potraviny ošetřené tímto prostředkem si zachovají svůj přirozený vzhled a chuť.                                                    
Antioxidant Maqui Berry – jsou to bobule, které rostou na palmách v Chile. Po sklizni se usuší mrazem a poté rozemelou na prášek. Maqui Berry je velice bohatý na aminokyseliny, vitamíny, minerály a vlákniny. Z minerálů jsou nejpočetnější draslík, hořčík, měď, vápník, železo a zinek. Maqui Berry posiluje imunitu, účinkuje proti stresu a je velmi účinný při zvýšení síly a vytrvalosti. Maqui Berry ve formě prášku má chuť po borůvkách a můžete ho přidávat do smoothies, nápojů, jogurtů, kaší a dalších potravin. 

Antioxidant Mitoq –  Mitochondrie vytvářejí mnoho volných radikálů, takže potřebují neustálý přísun antioxidantů, aby tyto volné radikály udržely pod kontrolou. Mitochondrie jsou jádrem procesu výroby energie, jsou zodpovědné za 90 - 95% volných radikálů v našich buňkách.

Antioxidant Resveatrol – je to přírodní látka, která se nachází v mnoha rostlinách a je součástí jejich imunitního systému. Resveatrol najdeme v jádrech modré vinné révy. Nachází se také v křídlatce kopinaté, což je japonská rostlina, která se využívá hlavně v japonské a indické medicíně.

OPC Antioxidant – je vysoce přírodní produkt, který obsahuje největší podíl OPC na trhu. OPC  zkratka znamená Oligomeric Procyanthocyanidins, nebo známé jako   bioflavonoidy, které se starají o antioxidační ochranu lidského těla.  Tento antioxidant je koncentrovaný výtažek ze zrnek červených hroznů.

Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.