Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 9:00-16h)
2 min. čtení
15. 4. 2020

Hydrolyzovaný kolagen

Kolagen je protein, který se nachází v těle všech zvířat, včetně lidí. Vytváří pojivovou tkáň, jako je kůže, šlachy, chrupavka, orgány a kosti.

Co je hydrolyzovaný kolagen?

Když je kolagen hydrolyzován, rozkládá se na menší snadno zpracovatelné částice. Tyto částice se používají ve výrobcích určených k léčení všeho od kůže na vnější straně až po bolest kloubů uvnitř. Hydrolyzovanému kolagenu se také říká kolagenní peptidy.

V čem může hydrolyzovaný kolagen pomoci?

Bolesti kloubů:

Protože kloubní chrupavka obsahuje kolagen a bolest kloubů často pochází ze ztráty kolagenu, předpokládá se, že kolagen může snížit tyto bolesti kloubů.

Zlepšení osteoartrózy:

Studie ukazují, že hydrolyzovaný kolagen (nebo kolagenový hydrolyzát) může pomoci posílit vaše klouby a pomoci s bolestí způsobenou stavy, jako je osteoartróza.

Další studií se prokázalo, že pokud se ženy po menopauze léčí 5 gramy kolagenových peptidů denně po celý rok, zvýšila se hustota minerálů v kostech a zlepšily se markery, což naznačuje zvýšenou tvorbu kostí a sníženou degradaci kostí.

Zlepšení elasticity kůže a vyhlazení vrásek:

Jedna studie zahrnující 64 účastníků zjistila, že ošetření 1 gramem kolagenových peptidů po dobu 12 týdnů významně snížilo vrásky a zlepšilo hydrataci a elasticitu kůže ve srovnání se skupinou s placebem.

Lidská pokožka je tvořena kolagenovými bílkovinami, takže má smysl, aby ji kolagenové doplňky léčily. Účinnost produktů závisí na tom, jak je kolagen vyroben a jak ho tělo používá.

Americký management pro potraviny a léčiva (FDA) také schválil použití kolagenových implantátů k vyhlazení vrásek a odstranění jizev po akné.

Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.