Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 8:30-16h)
2 min. čtení
27. 6. 2019

Základní informace o spalovačích tuků

Určitě už jste slyšeli o spalovačích tuku, o tabletách, který náš tuk v těle rozpustí jako zmrzlinu v horkém dni. Bohužel ani nejlepší spalovače tuku na trhu nejsou magické a vaší vysněnou postavu nevytvoří jen tak! Jsou to jen doplňky a to znamená, že jsou vytvořeny tak, aby vám poskytly další podporu k vysněné postavě. Důležité je mít správný cvičební plán a vhodně nastavenou stravu. Bez toho se neobejdete. 

Co to vlastně ten spalovač tuků je? Jsou to vlastně výživové doplňky, které zvyšují metabolismus tuků nebo energetický výdaj, zvyšují úbytek hmotnosti a zvyšují oxidaci tuků během cvičení.

Jak fungují spalovače tuků? Některé z klíčových složek používaných v spalovačích jsou navrženy tak, aby stimulovaly hormonální reakce v těle a začaly štěpit tuk a používat jej jako zdroj paliva. Nejpoužívanější složky, které jsou obsaženy ve spalovači, jsou tyto:

  • L-Carnitin - Tato aminokyselina bez stimulantů byla po desetiletí tajnou zbraní atletů. Užívání jednou nebo dvakrát denně s jídlem, může také pomoci vašemu tělu převést uložený tělesný tuk na energii, takže jste štíhlejší a více definovaní. Dělá to rozbitím mastných kyselin. Ve studiích bylo také prokázáno, že podporuje zotavení z tréninku, snižuje poškození svalů a dokonce snižuje svalovou bolest vyvolanou cvičením.
  • Synefrin – Synefrin je přírodní látka ze zeleného pomeranče, který je nazýván, jako kyselý nebo hořký pomeranč. Synefrin pomáhá v odbourávání tuků.
  • Kofein – zrychluje metabolismus v těle, rovněž podporuje spalování tuků a je účinný při vytrvalostních výkonech.
  • Extrakt ze zeleného čaje (EGCG) - Ukázalo se, že zelený čaj a extrakty ze zeleného čaje aktivují termogenní aktivitu spalování tuků.
  • Konjugovaná kyselina linolová (CLA) - je přirozeně se vyskytující mastná kyselina, podobná omega-6 mastné kyselině. Přestože CLA je tuk, studie ukazují, že konzumace 1,4-3,0 gramů denně může vést k celkovému úbytku tělesného tuku. To může také pomoci udržet sval během období hubnutí.

Mezi přední výrobce spalovače tuků patří firmy jako MyProtein, NaturHouse, Amix, Nutrend a Weider.

Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.