Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 8:30-16h)
4 min. čtení
23. 7. 2020

TOP 10 důvodů, proč nehubnete u LOW CARB diety!!!

Spousta průzkumů prokazuje, že Low Carb strava může být velmi efektivní pro hubnutí. Nicméně, jako u každé stravy, lidé někdy přestanou hubnout dříve, než dosáhnou požadované hmotnosti.

Tento článek se zabývá 10 běžnými důvody, proč nemusíte hubnout, nebo necítíte, že hubnete při Low Carb dietě.

1. Tuk ztrácíte, jen si to neuvědomujete.

 • hubnutí není lineární. Pokud váha zůstává stejná, může to být tím, že jste nabrali svalovou hmotu a spálili tuk. Buďte trpěliví a vyzkoušejte jiné způsoby měření změn ve vašem těle kromě váhy.

2. Cítíte, že máte stres.

 • Nestačí jen jíst zdravě a cvičit. Péče o vaše duševní zdraví je důležitým krokem v zdravé hubnutí. Chronický stres může mít negativní účinky na vaše hormony, zvyšuje hlad a působí proti hubnutí.

3. Nejíte nutričně výživné jídlo.

 • V Low Carb stravě jde o více než jen jíst méně sacharidů. Pro zdravé hubnutí musí lidé tyto sacharidy nahradit celkově výživnými potravinami. Vyhněte se všem zpracovaným výrobkům s nízkým obsahem sacharidů. Nahrazení některých sacharidů libovým masem, rybami, vejci, zeleninou a zdravými tuky vám může pomoci zhubnout.

4. Jíte příliš mnoho ořechů.

 • Ořechy jsou zdravé, ale mají také velmi vysoký obsah tuku. Například mandle mají asi 50% tuku. Ořechy mají velmi vysokou energickou hodnotu a snadno se přejídají. U ořechů a jiných vysoce kalorických potravin dodržujte doporučené množství podávání.

5. Jíte příliš mnoho mléčných výrobků.

 • Mléčné výrobky mají často vysoký obsah bílkovin. Protein, stejně jako sacharidy, může zvýšit hladinu inzulínu, což vede vaše tělo k ukládání energie.

6. Cvičíte, posilujete neefektivně.

 • Kombinace kardio cvičení s posilováním může být velice efektivní:
  • Vzpírání: zvedání závaží může výrazně zlepšit hladinu hormonů a zvýšit svalovou hmotu, což vám může pomoci ztratit tuk a dlouhodobě i udržovat, pokud si zachováte svůj cvičební režim.
  • Intervalový trénink: intervaly s vysokou intenzitou jsou vynikající formou kardio cvičení, která zvyšuje váš metabolismus a zvyšuje hladinu lidského růstového hormonu.
  • Nízká intenzita: být soustavně aktivní a dělat každý den cvičení s nízkou intenzitou, včetně chůze, může zásadně změnit vaši váhu.

7. Jíte příliš mnoho „zdravých“ cukrů

 • Když dodržujete dietu s nízkým obsahem sacharidů nebo ketogenů, nemusí být konzumace cukrů uváděných na trh jako „zdravější“ alternativy (kokosový cukr nebo třtinový cukr) pro vaše zdraví nutně dobrá. Veškerý cukr má vysoký obsah sacharidů a může bránit vašemu tělu v přizpůsobení se stravě s nízkým obsahem sacharidů. Toto platí také pro med a agávový sirup.

8. Jíte příliš mnoho kalorií.

 • Počet kalorií, které jíte, může ovlivnit váš přírůstek a ztrátu hmotnosti. Jedním z hlavních důvodů, proč Low Carb strava vede k hubnutí, je to, že snižují chuť k jídlu.
 • Pokud nehubnete díky dodržování této diety, zkuste snížit počet kalorií, které jíte za den. Někteří odborníci doporučují snižování kalorií přibližně o 500 kalorií denně při hubnutí 0,5 kg hmotnosti za týden.

9. Vaše očekávání jsou příliš vysoká.

 • Pokud nevidíte výsledky tak rychle, jak očekáváte, můžete se cítit frustrovaní, ale úbytek hmotnosti vyžaduje čas. V mnoha případech je reálným cílem ztráta kolem 0,5–1 kg týdně.

10. Odbouráváte sacharidy příliš dlouho.

 • Pokud budete jíst s nedostatkem kalorií po mnoho měsíců nebo let, může se váš metabolismus začít zpomalovat.
 • Pokud Low Carb dietu držíte už dlouhou dobu, zkuste si vzít 2měsíční pauzu, kdy se snažíte udržet svou aktuální váhu a získat trochu svalové hmoty. To může pomoci s dlouhodobějším úbytkem hmotnosti.
Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.