Máte dotaz? 730 157 795 (Po-Pá 9:00-16h)
2 min. čtení
1. 1. 2020

Základní informace o carnitinu

L-Carnitin je důležitá aminokyselina. Hraje významnou roli při posilování metabolismu těla. Děje se to zlepšením mitochondriální funkce a zvýšením buněčné energie. Mnoho sportovců jej používá k tomu, aby jim pomohlo spalovat tuk, užívat si zlepšeného uzdravení a zabránit únavě svalů.

Většina L-Carnitinu v těle (98%) je uložena ve svalových buňkách. Stopová množství se nacházejí v játrech a také v krvi.

Tělo může produkovat L-Carnitin samostatně pomocí aminokyselin methioninu a lysinu. Doplňkový L-Carnitin však může pomoci vyrovnat nedostatky v těchto aminokyselinách, zejména u lidí, kteří jedí rostlinnou stravu a nedostávají dostatečné množství živočišných produktů.

L-Carnitin pro spalování tuků

L-Carnitin působí transportem mastných kyselin z potravy do mitochondrií buňky. Tam jsou přeměněny na energii. To vám umožní spalovat tuk během tréninku a současně to zabrání selhání svalů, únavě a tenkým pocitům, které zažívá mnoho lidí, zejména během fáze diety.

Energii, která je produkována z mastných kyselin, může využívat srdce, mozek a sval, což má pozitivní vliv na všechny tři tyto části těla.

Jaké jsou další výhody L-Carnitinu?

Kromě odbourávání tuků patří mezi další výhody L-Carnitinu zvýšená výdrž a zvýšená regenerace svalů.

Mnoho sportovců si všimne významného zvýšení výkonu, když doplní L-Carnitin. Mohou také pociťovat lepší výsledky a mít snadnější návrat do tělocvičny po náročných cvičeních.

Doplňky L-Carnitinu neobsahují stimulanty. Neobsahují kofein ani jiné stimulanty, které se nacházejí v jiných populárních doplňcích energie a nápojích.

Výhodou L-Carnitinu je, že jej můžete užívat kdykoli během dne. Můžete ji také přidat do svého aktuálního balíčku doplňků před tréninkem, aniž byste se museli bát, že budete celou noc vzhůru.

Kdy je nejlepší čas vzít L-Carnitin?

Protože L-Carnitin může být rychle vstřebáván do těla, zejména pokud je konzumován v tekuté formě, nejlepší čas jej užívat je ráno anebo před tréninkem. Doporučuje se užívat mezi 2-4 g L-Carnitinu denně, rozděleným do dvou nebo tří rovnoměrně rozdělených dávek.

Přímý zdroj

Jsme velkoobchod a máme 55 tisíc produktů skladem.

Poradíme

Fitness je náš svět a víme o něm vše.

Péče

Jsme rodinná firma a tak se o vás i postaráme.

Kvalita

Od roku 1997 pro vás vybíráme to nejlepší na trhu.